Kozmetik-Kişisel Bakım

Günümüzde hayatımıza belkide gereğinden fazla giren kozmetik ürünlerinin içeriğindeki zararlı kimyasal madderin, insan sağlığına yol açan hastalıkları ve yan etkilerini bilmenin yararlı olacağı açıktır.

Diş Macunları, nemlendiriciler, şampuanlar, sıkılaştırıcılar, selülit gidericiler, kremler, deodorantlar, parfümler, traş losyonları, güneş kremleri, saç boyaları, pudralar, rujlar, rimeller ve isteğe göre çok değişik markalardaki kozmetik ürünler, güzelleşmek ve kendini daha iyi hissetmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanacağınız  kozmetik ürünlerin içeriğinde tehlikeli oldukları kanıtlanmı aşağıdaki zararlı kimyasalların olmamasına gayret etmelisiniz.
  • SLS ( Sodyum lauril sülfat) ,ALS (Amonyum Lauryl sülfat), tetrasodyum, Propilen Glikol, Ftalat, Benzaldehit, Polimetilmetakrilat, Paraben, Propylene Glikol, Izopropil alkol, DEA (Diethanolamine), TEA (Triethanolamine), MEA (Monoethanolamine), Alüminyum, Madeni yağ, Polietilen Glikol (PEG), Dioksin, Sodium Metabisulfite, Oktinoksat, isophthalate, Polimetil metakrilat,İzopropil, myristat, Triclosan, Floridler

Kozmetiklerin sağlığa zararlı olmasına -kasten olmasa da- göz yumulduğu, biraz da izin verildiği söylenebilir. Çünkü, kozmetiklerin üzerinde sağlık açısından hem üretici hem de tüketiciler tarafından yiyecekler ve ilâçlar kadar çok durulmuyor.

100 % Organik  Kozmetik ve Kişisel Bakım ürünlerimiz ve Özellikleri;

■ % 100 organik tarımdan elde edilen ekstraktlar ile üretilmektedir.
■ ICEA Organik Sertifika
■ Kimyasal ve Sentetik içermez.
■ Koruyucu ve Renklendirici içermez.
■ SLS/SLES ve gibi köpüren kimyasallar içermez.
■ İtalya üniversiteleri tarafından dermatolojik testleri yapılmıştır.
■ Mikrobiyolojik TEST
■ Nikel, Krom ve Kobalt TEST
■ Ozon tabakasına zarar verecek maddeler içermez.
■ Küresel ısınmaya neden olacak maddeler içermez (propylene glycol, alkol vb).
■ Hayvansal ürünler içermez/hayvanlar üzerinde deney yapılmamıştır.
■ Ürün kutularında, geri dönüşümlü kâğıt ve klor içermeyen mürekkep kullanılmıştır.
■ Ürün ambalajlarında geri dönüşümlü polietilen malzeme kullanılmıştır.
■ Ürünler sömürge ülkelerinde üretilmemiştir.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder