29 Ocak 2014 Çarşamba

Ürün Doğrulama Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

UDTS Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi Nasıl Çalışır :

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen ürün gruplarında aşağıda gösterilen UTDS etiketleri kullanılmaktadır.


 Etiket üzerinde iki adet numara bulunmaktadır. Bunlardan birincisi açıkta yani gözle görülebilen numaradır. Diğeri ise etiket üzerinde başlangıçta kapalı olarak bulunan numaradır. Kapalı olan bu numara tüketicilerin satın aldıkları ürünlerin güvenilirliğini sorgulamaları için kullanılır. Kapalı olan bu numara, etiket üzerinde turuncu alanın altındadır. Tüketiciler ürünü satın aldıktan sonra etiket üzerindeki bu turuncu alanı açarak sorgulama numarasını açığa çıkarabilirler.
Ürün satın alındıktan sonra etiket üzerinde bulunan turuncu alan açılarak, ürün kimlik numarası açığa çıkarılır. Ürün kimlik numarası 19 tane rakamdan oluşan bir numaradır.
Üzerinde UDTS etiketi olan ürünler 4 farklı kanaldan sorgulanabilir
İnternet sitesi ( udts.com.tr ) :
Ürün sorgulaması yapmak için, www.udts.com.tr sitesinin “Ürün Sorgulama” bölümünü kullanabilirsiniz

Ürün sorgulama bölümünde, öncelikle satın aldığınız ürün üzerindeki UDTS etiketinde başlangıçta kapalı olan ve üzerindeki turuncu bant yırtılarak ortaya çıkarılan ürün kimlik numarasını girmeniz gerekmektedir. Ardından ekrandaki doğrulama karakterlerini girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Sistem, sorguladığınız ürünün kayıtlı olup olmadığı kontrol edecek ve size satın aldığınız ürüne ait bir çok detaylı bilgi verecektir.

Mobil uygulama:UDTS mobil uygulamalarını, uygulama marketlerinden ücretsiz olarak akıllı telefonunuza indirip, satın aldığınız ürünü kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

Mobil uygulamalar, UDTS etiketlerini hem kamera ile okutarak hem de ürün kimlik numarasını elle girerek sorgulama yapmanıza imkan vermektedir.

SMS ile Sorgulama :

ÜDTS etiketlerini dilerseniz kısa mesaj servisi ( SMS ) ile de sorgulayabilirsiniz. Hangi operatöre abone olursanız olun, telefonunuzdan 7364’ e ürün kimlik numarasını mesaj atarsanız, ürün ile ilgili bilgiler cep telefonunuza SMS ile gelecektir.

444 37 09 Sesli Yanıt Sistemi :

ÜDTS’ de ürün sorgulamanın bir diğer yolu da sesli yanıt sistemidir. 444 37 09’ u arayarak satın aldığınız ürün üzerinde başlangıçta kapalı olan ürün kimlik numarasını tuşladığınızda sistem, sorguladığınız ürünle ilgili bilgileri okuyacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder